přeskočit hlavní navigaci

Vyhlášení 22. ročníku soutěže o Cenu Edvarda Beneše

Dovolujeme si Vám oznámit, že město Sezimovo Ústí vypsalo již 22. ročník soutěže o „Cenu Edvarda Beneše“. Tato soutěž je určena pro studenty vysokých škol, kteří mají zpracované některé z témat oboru historie 20. století nebo oboru sociologie. Ceny jsou spojeny s finanční odměnou.

Vyhlášení výsledků 21. ročníku o Cenu E. Beneše

Vyhlášení výsledků 21. ročníku vysokoškolské soutěže nazvané „Cena Edvarda Beneše“ se uskutečnilo v pátek 21.10.2016 v Památníku Edvarda Beneše v Sezimově Ústí. Soutěž, která již má úspěšnou tradici, je pravidelně vyhlašována městem Sezimovo Ústí pro studenty vysokých škol.

V oblasti historie 20. století cenu 1. stupně získal Ladislav Futtera z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze za soutěžní práci:

Lužičtí Srbové a společnost Pojizeří a středního Polabí v době první Československé republiky.

Cena Edvarda Beneše 2. stupně byla udělena Janu Koberovi z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze za soutěžní práci:

Mezi místem, reprezentací a možnostmi: Hledání urbanistického umístění a architektury československé parlamentní budovy.

Cena Edvarda Beneše 3. stupně byla udělena Haně Pospíšilové z Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci za soutěžní práci:

Životní osudy policisty a zpravodajského důstojníka JUDr. Oldřicha Maláče.

V oblasti sociologie cenu 1. stupně získala Nela Patschová z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, za soutěžní práci:

The lonely childless? The cross-cultural variation in the effect of childlessness on loneliness (Osamělost bezdětných seniorů napříč Evropou).

Cenu 2. stupně získal Richard Lukáš z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze za soutěžní práci:

Překážky zlepšování přípravy učitelů: kvalitativní případová studie pedagogické fakulty.

Cenu 3. stupně získala Olga Gonsiorová z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze za soutěžní práci:

Konstrukce identity dlouhodobě zaměstnaných Romů v Litvínově. Bakalářská práce postupuje kvalitativní metodou a zaměřuje se na aktuální společenské téma: zkoumá formování identity u Romů, kteří jsou dlouhodobě zaměstnáni.

Vyhlášení výsledků 20. ročníku o Cenu E. Beneše

Vyhlášení výsledků 20. ročníku vysokoškolské soutěže nazvané „Cena Edvarda Beneše“ se uskutečnilo v pátek 23.10 2015 v Památníku Edvarda Beneše v Sezimově Ústí.

V oblasti historie 20. století první cenu získala Klára Procházková z Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Cena Edvarda Beneše 1. stupně byla udělena za soutěžní práci Životní osudy zpravodajského důstojníka a vojenského diplomata plukovníka Aloise Čáslavky (1899-1963).

Cena Edvarda Beneše 2. stupně byla udělena Kristýně Vodičkové

z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně za soutěžní práci Životní osudy Stanislava Hlučky (stíhacího pilota na západní a východní frontě 2. světové války).
celkem záznamů v sekci: 69 stránka
tip - doporučujeme organizace a subjekty sekce - odkazy tip - doporučujeme
kontakt
  

Město a Městský úřad
Sezimovo Ústí

Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí
tel. : 381 201 111
e-mail: posta@sezimovo-usti.cz
datová schránka: h76j9ss
IČO: 00 252 859