přeskočit hlavní navigaci

Noční letový provoz

aktualizováno | 2.10.2017 15:27:40
Oznamujeme Vám tímto, že od 21.10 do 21.11. 2017 bude na letišti Aeroklubu Tábor probíhat noční letový provoz. Tento provoz bude sloužit pro získání kvalifikace NIGHT a její prodloužení pro naše piloty a instruktory.

Výcvik tohoto typu je důležitý pro piloty v jejich dalším postupu, pro budoucí profesionální piloty je tato kvalifikace nezbytná.

Létat se nebude rozhodně každou noc, uvedené rozmezí dní je plánováno pro případ nepříznivého počasí. Lety budou realizovány na letounech typu Cessna, Piper a Zlín Z-142.

Tato letecká akce je řádně oznámena na Řízení letového provozu České republiky i na Úřadu pro civilní letectví. Vzlety letounů budou probíhat od západu Slunce do 22.00 hod. Po této hodině se předpokládá pouze návrat letounů z navigačních letů. V zájmu co největšího omezení hluku budou vzlety (pokud vzhledem ke směru a rychlosti větru nebude ohrožena bezpečnost letů) probíhat na dráze směřující od západu na východ, tedy směrem od obydlených částí města.

V souladu s leteckými předpisy bude minimální výška letounů letících nad městem 500 m nad zemí, samozřejmě kromě fáze vzletu a přistání.

Můžeme Vás ubezpečit, že veškerá tato letecká činnost je v souladu s příslušnými leteckými předpisy.

 

Žádáme Vás, abyste výše uvedené informace předali případně i jiným odborům Vašeho úřadu, které by mohli tuto informaci využít a mohli vhodně reagovat na stížnosti občanů, které se při podobných akcích dají očekávat.

 

S pozdravem

 

Jiří Lískovec

předseda Aeroklubu Tábor z.s

tip - doporučujeme organizace a subjekty sekce - odkazy tip - doporučujeme
kontakt
  

Město a Městský úřad
Sezimovo Ústí

Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí
tel. : 381 201 111
e-mail: posta@sezimovo-usti.cz
datová schránka: h76j9ss
IČO: 00 252 859