přeskočit hlavní navigaci

Dny otevřených dveří ve vile Hany a Edvarda Benešových

Termíny Dnů otevřených dveří ve vile, kterou spravuje Úřad vlády ČR v r. 2015. Dny otevřených dveří ve vile Hany a Edvarda Benešových

Vila manželů Benešových

Prohlídky probíhají v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Pro handicapované je prohlídkový okruh přístupný pouze z části. Délka prohlídky je 40 minut. Prohlídku je nutné si telefonicky rezervovat. Vstup zdarma

Památník dr. Edvarda Beneše

Expozice s originálním filmovým programem je věnována státnickému dílu a demokratickému odkazu druhého československého prezidenta a zároveň rodinnému životu manželů Edvarda a Hany Benešových ve vile v Sezimově Ústí.

Velkoplošná projekce nabízí devět nově vyrobených dokumentárních filmů, které mohou návštěvníci zhlédnout dle vlastního výběru. Filmy zpracovávají životopis a etapy politického a společenského působení dr. Edvarda Beneše, je zde díl věnovaný životu v sezimoústecké vile a také dokument o historickém Sezimově Ústí a zdejších archeologických výzkumech.

V tématicky členěných vitrínách je použit názorný dokumentační materiál. Vystavený umělecký nábytek a další autentické předměty z mobiliáře vily pocházejí z odkazu Hany Benešové.

Další informace k památníku naleznete na www.husitskemuzeum.cz

 

 

Oslavy 120. výročí narození prezidenta Dr. E. Beneše

Dne 23. května 2004 proběhly v Sezimově Ústí I oslavy 120. výročí narození prezidenta Dr. E. Beneše za účasti prezidenta ČR Václava Klause a předsedy vlády ČR Vladimíra Špidly.

59. výročí umrtí prezidenta Dr. E. Beneše

Pietní akt u příležitosti 59. výročí umrtí prezidenta Dr. E. Beneše proběhl dne 2.září 2007 za účasti ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.

celkem záznamů v sekci: 6 stránka
1
tip - doporučujeme organizace a subjekty sekce - odkazy tip - doporučujeme
kontakt
  

Město a Městský úřad
Sezimovo Ústí

Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí
tel. : 381 201 111
e-mail: posta@sezimovo-usti.cz
datová schránka: h76j9ss
IČO: 00 252 859
MAS Lužnicko - odkaz na web