Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

Výjezd

Únik nebezpečné látky

Dne 23. 2. 2016 v 15.45 hod. vyjela jednotka po domluvě s KOPIS HZS Jčk na žádost městské policie na odstranění ropné látky z vozovky v ul. E. Beneše v Sezimově Ústí. Po příjezdu na místo události, členové jednotky provedli likvidaci ropné skvrny na ploše cca 24 m2 sorbentem a poté se vrátili zpět na základnu.

SDH

VVH SDH Sezimovo Ústí

     Dne 16. ledna 2016 jsme se opět sešli na stejném místě, kde se konala Výroční valná hromada jednotky dobrovolných hasičů Města Sezimovo Ústí. Velitel jednotky Radovan Svoboda zhodnotil výsledky hasičů za minulý rok. Vyzdvihl zejména vznik nové zásahové místnosti, na které se sponzorsky podílely firmy Kovosvit MAS a.s. a VSP DATA a.s. Co se týče plánu na tento rok, máme připravené návrhy na vylepšení práce hasičů a dalším důležitým bodem je pořízení vysílaček. Vše se však bude odvíjet od finanční situace jednotky.

Jako čestní hoste se zúčastnili: místostarostka města Sezimovo Ústí Ludmila Svatková, Starosta OSH Tábor Alois Pazdera, velitel jednotky hasičů Silon s.r.o. Miroslav Soukup,  a majitelé agentury MN-Miroslav Navrátil. Dále se výroční valné hromady zúčastnili zástupci SDH Neplachov, Planá nad Lužnicí a Silon.

Hasičem roku byl vyhlášen Zdeněk Kroužek, kterému jako hlavnímu strojníkovi vděčíme za neustálou akceschopnost výjezdové jednotky. Zvláštní vyznamenání z rukou starosty OSH Aloise Pazdery převzal dlouholetý člen jednotky SDH Kovosvit a poté Sezimovo Ústí Bohuslav Váňa, za dlouhodobý přínos pro jednotku, ve formě oprav hasičského vystrojení a výzbroje..

Sponzoři akce :

Město Sezimovo Ústí                                      Kovosvit MAS a.s.

Agentura MN-Miroslav Navrátil                      Restaurace U vrby – Jaroslav Dolanský

Gastro Gold                                                    Lahůdky Tábor

Briklis spol. s r.o.                                            Jan Vichta - sound

SDH

VVH Plánského okrsku

Dne 15. ledna 2016 se konala Výroční valná hromada okrsku, kterou tento rok pořádala naše jednotka. Sešli jsme se v příjemné prostředí objektu Bůček a zúčastnili se jí zástupci sdružení Plánského okrsku, a to SDH Sezimovo Ústí, Košice, Zhoř, Obora a Ústrašice. Starosta okrsku p. Boháč zhodnotil práci jednotlivých SDH za loňský rok a plán akcí a soutěží na rok 2016. Součástí VVH bylo ocenění dvou našich členů za dlouhodobý přínos pro jednotku a to Jiřího Svatoně a Jaroslava Makovce.

Sponzoři akce :

Město Sezimovo Ústí - MSKS                            Restaurace U vrby – Jaroslav Dolanský

Gastro Gold                                                        Lahůdky Tábor

Briklis spol. s r.o.                                               Jan Vichta - sound


 

Výjezd

Požár

Dne 3. 12. 2015 v 15.45 hod. vyjela jednotka na příkaz KOPIS HZS Jčk, na ohlášený požár v Sezimově Ústí, nám. Tomáše Bati čp. 419.  Po příjezdu byla naše jednotka ponechána  v záloze na místě  a po průzkumu události byla velitelem zásahu odeslána zpět na základnu. 

Mikulášské setkání

Ostatní pomoc

Dne 27. listopadu 2015 členové naší jednotky zajišťovali požární dozor na akci Mikulášské setkání zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků, které pořádal KOVOSVIT MAS a.s.

Výjezd

Požár

Dne 25. 11. 2015 v 16.10 hod. vyjela jednotka na příkaz KOPIS HZS Jčk, na ohlášený požár v Sezimově Ústí, ul. Alšova 952. Po příjezdu byla naše jednotka ponechána  v záloze na místě události a po uhašení požáru byla velitelem zásahu odeslána zpět na základnu. 

Cvičení

Dne 7. listopadu 2015 proběhlo v areálu podniku Kovosvit MAS a.s. námětové cvičení jednotky, se zaměřením na lokalizaci a likvidaci požáru v prvním patře budovy. Osádka vozu CAS 25 DENNIS Rapier v počtu 1+5 si vyzkoušela natažení vysokotlakého proudu k místu požáru, vynesení plynové lahve a záchranu osoby v bezvědomí a její oživování.

Cvičení

Zkouška čerpadel

Dne 26. 9. 2015 provedli členové naší jednotky cvičení, při němž vyzkoušeli funkčnost čerpadel pro použití při případném zásahu.

Pamětní list

Den otevřených dveří Jihočeského kraje a Letiště České Budějovice

Dne  12. 9. 2015 se hasiči našeho města zúčastnili Dne otevřených dveří Jihočeského kraje a Letiště České Budějovice, v rámci přehlídky složek integrovaného záchranného systému.

Jako jedna ze tří jednotek dobrovolných hasičů, jsme měli možnost vystavit techniku CAS 25 DENNIS Rapier, na jehož pořízení se formou dotace podílel  Jihočeský kraj. V areálu letiště si návštěvníci akce mohli prohlédnout vystavený automobil a vyzkoušet si hasičské vybavení.

Při příležitosti Dne otevřených dveří, velitel JSDH Radovan Svoboda obdržel z rukou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly pamětní list, ve kterém vyjadřuje poděkování členům jednotky sboru dobrovolných hasičů města Sezimovo Ústí za nasazení, při hašení požárů v období extrémního sucha v měsících červenci a srpnu roku 2015.

 

Výjezd

Požár

Dne 8. 8. 2015 v 16.04 hod. vyjela jednotka na příkaz KOPIS HZS Jčk, na hlášený požár pole a lesa u Stoklasné Lhoty. Po příjezdu na místo události, jednotka provedla průzkum a společně s ostatními jednotkami likvidovala požár. Po dohašení a průzkumu byla jednotka v 18.33 hod. odeslána velitelem zásahu zpět na základnu.

Výjezd

Požár

Dne 4. 8. 2015 v 16.05 hod. byla naše jednotka během jízdy k jiné události KOPIS HZS Jčk, odeslána k požáru trávy na dálniční přivaděči v Táboře-Čekanicích. Po říjezdu na místo provedla jednotka průzkum a poté byla odeslána zpět k původní události. Po likvidaci požáru a průzkumu místa události se jednotka vrátila v 18.14 hod zpět na základnu.

Výjezd

Požár

Dne 4. 8. 2015 v 15.37 hod. vyjela jednotka na příkaz KOPIS HZS Jčk, na ohlášený požár v Sezimově Ústí u obory Nechyba. Po příjezdu na místo události jednotka provedla průzkum a společně s HZS Tábor likvidovala požár. Během jízdy k události byla CAS 25 DENNIS KOPIS HZS Jčk odeslána k jiné události a poté se k zásahu vrátila. Po likvidaci a opětovném průzkumu se jednotka v 18.14 hod. vrátila zpět na základnu. 

stránka
 
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace