Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 23.10.2019 21:16:05
reakce / magda

Vážený pane moderátore – pane starosto

Už jenom to že se každý, kdo chce diskutovat se musí detailně zaregistrovat a z Vašeho vyjádření navštívit Vás na MÚ vyplývá pouze a jenom snaha zjistit, kdo je ta která osoba stěžující si na konkrétní věci na které se Vám velice těžko odpovídá, neb jsou pravdivé a závažné ve vztahu obyvatelům města tedy daňovým poplatníkům. Na každou připomínku či dotaz je možno jednoduše odpovědět. Otázky a připomínky nejsou nijak složité, aby se nedali písemně zodpovědět či jinak popsat – viz Vaše reakce právě na Facebooku.

Odpovědi na zmíněné otázky a nedostatky zajímají i ostatní obyvatele, což je zřejmé i na diskuzích na Facebooku k jednotlivým příspěvkům.

Tak to zkusíme znovu:

- Proč opět v Novinách pochvalně zmiňované dokončení rekonstrukce ulice Prokopa Holého je mnoho nedodělků a vad jak projektových tak stavebních – např. nezasypané dlaždice v položené zámkové dlažbě ve spodní části Žižkovy ulice? Jak bude napraveno?

- Proč je po rekonstrukci ulice Prokopa Holého průchod mezi stožárem veřejného osvětlení a okapovým svodem necelých 80 cm (opět hned u odbočky do Žižkovy ulice? Jak bude napraveno?

- Proč je vozovka (asfaltový povrch) v Táborské ulici v místech ventilů vodovodního řadu propadlý, když po rekonstrukci a položení asfaltového koberce zhotovitelskou firmou KOOLAS byl tento úsek naprosto rovný – nehlučný? Jak bude napraveno?

- Proč je hned první kanalizační vpusť vlevo od Táborské ulice výš než povrch asfaltového koberce? A proč se před další tvoří louže? Jak bude napraveno?

- Kdo přebírá za investora (za Město SÚ potažmo za občany platící daně) toto dílo?

- Proč máme novou drahou kameru na sloupu naproti Apollu, která nevidí auta parkující na chodníku, navíc v zákazu stání, někdy i zastavení, těsně před přechodem a v křižovatce. Jak bude napraveno?

- Proč máme draze, daňovými poplatníky, placenou Městskou Policii, která vždy, když se někde něco děje, nemá službu. Pouze jen píše, jak je to s parkováním na zelené – nezelené ploše (viz články v Novinkách a na FB Města SÚ), ale nezakročí proti pachateli přestupku, k čemuž mimo jiné byla zřízena. Myslím, že pár rozdaných pokut, o kterých je v článku také psáno, by to ostatní odradilo. A pokud né: Opakování je matka moudrosti. Nikoliv pouhé psaní. Jak bude napraveno?

- Proč v Novinkách se slávou zmiňované budování ochranného protihlukového valu, na Kozím Hrádku, který měl být mimochodem vybudován (vyžadován vybudovat) při stavbě (projektování a schvalování stavby) tak najednou jak rychle začalo, tak ještě rychleji skončilo? Jak bude napraveno?

- Proč tady zůstává řada nezodpovězených otázek viz. příspěvky na Diskusním foru níže.

- Jak je to s prapodivným pokládáním hrbolatých a nedodělaných koberců v ulici K Soukeníku. Vždyť je to ostuda, co je tam za úkaz. Jak bude napraveno?

- Stejně tak zůstala nezodpovězena otázka, proč je nedávno rekonstruované ulici 9. Května  tak křivý povrch? Tento měl být v době záruky měřen, posouzen, případně předělán. Nic takového se nestalo.

Zde se nabízí reakce  z Facebooku   -cituji (kopie) „ Jako starý profík musím konstatovat - dodavatel po přátelským dohledem investora, žádný oponent, tak jak to může dopadnout. A co ta cena a délka realizace. Dnes již vše nenapaditelné a v pořádku.“

 

Ně co se i povedlo  …  ale

- Koupaliště Pohoda … pro malou část obyvatel vzhledem celkovému počtu obyvatel ve městě. A každý rok se dotuje cca 1.000 000,- Kč  z peněz daňových poplatníků

- Rekonstrukce ulice Ke Hvězdárně¨

- Rekonstrukce ulice Švermova

- Pečovatelský dům – pro relativně málo lidí, složité výběrové řízení obyvatel cena za pobyt … Ale pro město pěkný koutek.

- Rekonstrukce ulice Lipová

- Rekonstrukce několika chodníků

 

-      A z náměstí v Sezmově Ústí 1 vzniklo nevkusné parkoviště

 

 

Tak a čekám na jednoduché konkrétní odpovědi a řešení.   Magda

 

» 22.10.2019 20:05:02
Zejména pro Petra1 / moderator

Vážím si lidí, kterým není lhostejné naše město a život v něm. Vím, že jste komunikativní člověk, proto Vám (a samozřejmě i všem ostatním zájemcům) nabízím, že mne můžete v kanceláři navštívit a budu se snažit odpovědět na Vaše dotazy. K některým záležitostem se v krátkosti či jedné větě lze vyjádřit pouze obtížně. Pokud tedy máte zájem, jste zván/-i, např. ve středu 30.10. po 13:30 hod. Martin Doležal, starosta města   

» 21.10.2019 20:39:52
Nekomunikace / petr1

Dobrý den všem,

musím říct že nekomunikace ze strany radnice je velmi zarážející. Chápu že na některé příspěvky se reaguje těžce (havrani). Často je tu vyvoláván dojem že je všechno špatně, ačkoliv tomu tak není. O to víc je ignorace tohoto fóra zarážející. Vždyť řada věcí se v SÚ daří a podařila se. Namátkou - daří se držet rozpočet, bez zvyšování nákladů obyvatelům na které má radnice přímý vliv (popelné, koeficient daně z nemovitosti....). Daří se v jakžtakž kvalitě rekonstruovat ulice, stavba domu s pečovatelskou službou, Správě města se až na občasné nedodělky daří udržovat město čisté. 

O to víc je ta nekomunikace podivná. 

Nicméně stále tady zůstává řada nezodpovězených otázek viz. mé příspěvky níže. Znovu se zde vracím k otázce na možnost podpory nové zubařské ordinace, organizaci práce MP...atd.

Fórum bylo zřízeno pro jednoduchou komunikaci o problémech které tíží obyvatele města.  Proč se tedy ta komunikace neděje? A není tedy na místě fórum zrušit a zvolit jinou možnost jak spolu mluvit a domluvit se?

Děkuji.

Petr

» 14.10.2019 12:26:39
proč / magda

A stále mlčí!

Hlavně, že máme novou drahou kameru na sloupu naproti Apollu, která nevidí auta parkující na chodníku, navíc v zákazu stání, někdy i zastavení, těsně před přechodem a v křižovatce.

Hlavně, že máme draze, daňovými poplatníky, placenou Městskou Policii, která vždy, když se někde něco děje, nemá službu. Pouze jen píše, jak je to s parkováním na zelené – nezelené ploše (viz články na FB Města SÚ), ale nezakročí proti pachateli přestupku, k čemuž mimo jiné byla zřízena. Myslím, že pár rozdaných pokut, o kterých je v článku také psáno, by to ostatní odradilo. A pokud né: Opakování je matka moudrosti. Nikoliv pouhé psaní.

Hlavně že máme draze, daňovými poplatníky, placenou armádu pracovníků vedení Města, kteří nejsou ochotni a schopni komunikovat s lidmi, pro které pracují, z jejichž peněz jsou placeni, neodpovídají, nediskutují, neinformují…. např. Jak je to s prapodivným pokládáním hrbolatých a nedodělaných koberců v ulici K Soukeníku. Vždyť je to ostuda, co je tam za úkaz.

Co se kope např. mezi mostem a železničním koridorem po halou házené. Nebo u zastávky MHD?

Proč je vedle zastávky Na Rozcestí neustále střídavě různým způsobem již víc jak půl roku, ne-li déle, označováno místo s neznámou dírou? Čeká se až se tam něco, nebo někdo propadne?

Proč v Novinkách se slávou zmiňované budování ochranného protihlukového valu, který měl být mimochodem vybudován (vyžadován vybudovat) při stavbě (projektování a schvalování stavby) tak najednou jak rychle začalo, tak ještě rychleji skončilo?

Proč opět v Novinách pochvalně zmiňované dokončení rekonstrukce ulice Prokopa Holého je mnoho nedodělků a vad jak projektových tak stavebních – např. nezasypané dlaždice v položené zámkové dlažbě ve spodní části Žižkovy ulice?

Proč je po rekonstrukci ulice Prokopa Holého průchod mezi stožárem veřejného osvětlení a okapovým svodem necelých 80 cm (opět hned u odbočky do Žižkovy ulice?

Proč je vozovka (asfaltový povrch) v Táborské ulici v místech ventilů vodovodního řadu propadlý, když po rekonstrukci a položení asfaltového koberce zhotovitelskou firmou KOOLAS byl tento úsek naprosto rovný – nehlučný?

Proč je hned první kanalizační vpusť vlevo od Táborské ulice výš než povrch asfaltového koberce?

Kdo přebírám za investora (za Město SÚ potažmo za občany platící daně) toto dílo?

Hlavně, že máme na radnicích politiky a ne odborníky.

A dalo by se pokračovat……. možná příště        Magda

» 10.10.2019 10:06:31
markéta / marketa

Dobrý den,tak co se dělo tento víkend  před Apollem a na náměstí v Sezimově Ústí 1,to už je vrchol.Rvačky,hluk zahraničních dělníku holdující zábavě v Apollu  v mikinách Yanfeng,na náměstí drogový doupě,já jsem si musela vzít do práce taxíka,již poněkolikáté mi nebyl umožněn vstup na zastávku na náměstí,pokřiky na lidi čekající na autobus do práce,ty pokřiky se nedají ani publikovat.Jestli se z rohového baráku naproti Apollu stane další ubytovna pro dělníky z východu,tak je to už na odstěhování z mého rodného města.Dám jednu radu některým stranám do příštího volebního období.Kdo zaručí bezpečnost města a omezení disco klubu Apollo,tak vyhraje volby,protože nejen já,ale celé Sezimovo Ústí 1 tuto stranu bude volit.Jinak městu děkuji za krásné žití v tomto městě,díky!!!

» 7.10.2019 17:10:22
Reakce / petr1

Dobrý den pane Kalivodo,

to by stálo za to vědět dopředu pro který prohlížeč je optimalizováno. Proč to není v podmínkách? Jako webmaster jste za podobné úkony placen. Jinak myslím že je na zvážení toto fórum zrušit. Jedinou reakcí odpovědných lidí je že nepoužíváme fórum správně. 

Škoda. Věřili jsme ve změnu. Roky tady opozice brojila např. proti nekomunikaci. Pan Klíma na svém bývalém webu hřímal jak bude s lidmi mluvit a naslouchat. Mimochodem p. Klíma na posledním zastupitelstvu, v bodu dotazy, říká moc zajímavou větu v souvislosti s vyhrazeným parkováním a platbou za něj. Nepamatuji si přesně citaci ale něco ve smyslu "Obyvatelstvu SÚ se zvyšují příjmy a poplatek město nezvýšilo. Tahle věta je v příkrém rozporu se sliby a chováním p. Klímy v minulosti. A krom toho je na pořádnou facku. Pane Klímo co je Vám potom kolik kdo má v peněžence? 

Nastal čas říci DĚKUJEME, VYPADNĚTE. 

A nebo přece jen ještě jednou:

  1. podpora zubařské ordinace
  2. (ne)činnost MP
  3. úprava sjezdu z KOVOSVITU
  4. úprava zastávky KOREJ 
  5. a další

Děkuji.

» 7.10.2019 08:23:27
Re: guláš / moderator

Zmiňované jsem znovu otestoval s výsledkem, že script k odřádkování tlačítkem enter bez problémů funguje v běžně používaných prohlížečích jako např. Chrome, Firefox, Opera s výjimkou Internet Exploreru. Pokud máte tedy potřebu publikovat zde texty v tomto rozsahu, zkuste použít některý ze zmiňovaných prohlížečů.

Ondřej Kalivoda, webmaster

» 3.10.2019 21:37:53
guláš / Magda
Tak opět se po odeslání textu z upraveného a odstavci odděleného článku stal nepřehledný guláš už by se měl správce zamyslet nad svou činností. Nebo chcete lidi odradit?
» 3.10.2019 21:13:00
pobavení nad článkem / Magda
Tak mně pobavil příspěvek Zábor veřejného prostranství v NOVINKÁCH SEZMOVO ÚSTÍ 9/2019 viz níže PROČ MĚSTSKÁ POLICIE MÍSTO PSANÍ NEKONÁ? A nevykonává činnost ke které byla zřízena? Citace z popisu na stránkách Města Sezimovo Ústí oddíl Městská Plicie „ Městská policie, kterou řídí starosta, byla zřízena Zastupitelstvem města Sezimovo Ústí atd. … Zákon o obecní policii č.553/1991 Sb. stanovil pro policii města jako hlavní úkol zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a to zejména:“ …. mimo jiné ** „dohled nad dodržováním obecně závazných právních předpisů o ochraně veřejného pořádku ( § 5 Zákona č. 251/2016 Sb.“ …… atd. **„podílením Téma s podivem, že MP neustále píše pouze píše a nevykonává se na bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci v rozsahu stanoveném zákonem o obecní policii nebo zvláštním zákonem (měření nejvyšší dovolené rychlosti, řízení provozu ve městě – montáž a demontáž vánoční výzdoby, při dopravních nehodách, při akcích města, jarní čištění ulic, řešení vozidel bez registračních značek či vykazujících znaky vraku, kontrola chodců při přecházení přes přechod pro chodce, sledování dodržování dopravního značení vyplývající z místní úpravy – zákaz stání, zákaz zastavení, zákaz vjezdu…, dopravní akce v součinnosti s Policií ČR)“ MP nevykazuje žádnou činnost z výše uvedeného. Důkazem jsou vozidla stojící zákazech ať stání, nebo zastavení, v křižovatkách na chodnících a konečně i na travnatých plochách. U travnatých ploch se pozastavím. Škoda, že se mi nepodařilo vyhledat článek kde „někdo“ z MP popisoval parkování na travnaté ploše takovým způsobem, že když je zatravněný pás již rozježděn na hlínu (díky parkujícím vozidlům) nejedná se již o zeleň a nejedná se tudíž o stání na zeleni. Nevím zda-li se jednalo o ulici Nerudova , či Lipová, ale opravdu veliký blábol k smíchu . Následná reakce také hned zazněla: „ Roundup - a hned bude místo na stání“ Proč MP již dávno neprochází město a nepokutuje sebemenší přestupky? Jen tak je přeci možné vynutit si dodržování vyhlášek a předpisů. Zajisté by ubylo i nezodpovědných pejskařů, aut stojících v zákazech, problémů v okolí Apolla a podobně. Městská Policie musí být vidět. A to nejen v polepeném - zviditelněném autě. článek z NOVINEK Zábor veřejného prostranství 9/2019 Parkování vozidel na zeleni je dlouhodobým nešvarem spousty řidičů. Omezené parkovací možnosti nejsou omluvou. Vždy je kde zaparkovat, pouze za cenu překonání pohodlnosti ujít k zaparkovanému autu několik desítek či pár set metrů. Rozjíždění trávníků je devastující, neboť veřejná zeleň ve městech je jedním ze základních městotvorných prvků. Pohled na zeleň uklidňuje a její úbytek ohrožuje lidské zdraví. Právě ostrůvky zeleně vybudované v umělém prostředí měst pomáhají snižovat negativa spojená s provozem vozidel. Travnaté plochy jsou zvláště ve městě pro ekologický i estetický život zcela zásadní. Zničený trávník a parkování na trávě je příkladem neúcty k lidské práci a přírodě. Protože příklady táhnou, strhávají se ostatní řidiči k následování. Zvláště mladiství a děti dostávají špatný příklad, který se může stát „normou“. Řidiči se zde dopouštějí přestupku poškozování a neoprávněného záboru veřejného prostranství - Zákon č. 251/2016 Sb., zákon o některých přestupcích, § 5 odst. 1, písm. g) - přičemž podle právního výkladu nezáleží na tom, v jakém stavu se nachází jeho povrch (trávník, hlína atd.) a kdo toto prostranství vlastní. Definice veřejného prostranství zní: ,,Veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru“. Za porušení § 5/1 písm. g) z. č. 251/2016 Sb. může strážník příkazem na místě uložit pokutu do výše 10.000 Kč, ve správním řízení pak fyzické osobě hrozí pokuta až 50.000 Kč. Současně je takové protiprávní jednání zaneseno v Informačním systému evidence přestupků ( ISEP ) A jeden starší článek opět z NOVINEK Městská policie informuje ( opět NOVINKY SÚ ) 1/2012 V těchto měsících bychom rádi okolo našich domů spatřili aspoň kousek travnaté plochy a ne rozježděnou haldu hlíny. Mnoho řidičů se chová neohleduplně vůči svému okolí. Žádáme vás, řidiče motorových vozidel, o respekt k životnímu prostředí a parkování svých vozidel dle zákona o pozemních komunikacích. Travnatá plocha není určena k parkování motorových vozidel, pokud není obecně závaznou vyhláškou upraveno jinak. K tomu účelu jsou určena parkoviště a odstavné plochy. Procházka ulicemi může být příjemným trávením volného času. Při nahlížení do výloh, obdivování nových fasád domů či při pouhém zírání do oblak však nezapomeňte čas od času zkontrolovat místa, kam šlapete. Je možné si domů donést nechtěný „suvenýr“, který pro vás přichystal některý z nepořádných pejskařů. Pro určitou skupinu majitelů psů je totiž úklid po svých nejlepších přátelích nad jejich síly. V rámci prevence je proto činnost městské policie zaměřena na kontrolu obecně závazné vyhlášky
» 29.9.2019 16:31:25
Magdo / petr1

Dobrý den,

dneska jsem jel kolem zastávky Rozcestí a už tam nejsou ani ty kužele. Jen díra a pod ní kaverna plná vody zůstala....

» 23.9.2019 17:26:41
Ještě doplnění / Magda
A ještě další postřeh - zastávka autobusu Rozcestí. Co bude s tou několik měsíců ohraničenou dírou ve vozovce? Již zmíněný viz níže kovové zábrany nahradily kužele, ale oprava nebo jiné řešení nikde a tento stav je zde již víc jak půl roku. A stejně tak více jak 3 měsíce díra u kanalizace v Žižkově ulici sice ohraničená, ale neřešená. A Město dělá mrtvého brouka A dodám, podívejte se ja vypadá vyfrézovaná silnice okolo a na zastávce Na Koreji, nebo možná Rozcestí směrem do SÚ I , dále silnice ze Sezimova Ústí II křižovatka mezi Hotelem MAS odbočkou k parkovišti Kovosvit (silnice směr k Silonu) a dále dolu přes most na hlavní silnici směr Tábor! Brzdit z kopce v zatáčce na této hrbolatině si hlasitě říká o nějaký malér. Budete zajisté namítat, že se jedná o krajské silnice, ale Město by si mělo vymoct jejich opravu - páky na to má a lidé daně platí. A ještě jedna silnice a to K Soukeníku tam se vyváží zbytky "mikropovrchu"? Ta oprava silnice je opravdu k smíchu a hlavně pro ostudu města SÚ A pokud jde o peníze tak když má Město každý rok cca milion Korun na dotování koupaliště, které je v provozu 2 a půl měsíce v roce a to pro velmi malé množství návštěvníků s porovnáním k počtu obyvatel a nebo na navážení zeminy na Kozí Hrádek k vybudování zvukové bariery, která mimochodem měla být vyžadována již při územním řízení, nebo povolování stavby, musí najít peníze i na zařízení oprav silnic, které slouží mnohem většímu počtu lidí ať žijících v Sezimově Ústí a nebo pouze projíždějících. Mgda
» 22.9.2019 19:28:52
blahopřání / Magda
Blahopřeji Městu a jeho činovníkům, za úspěšné držení "bobříka mlčení" a za stoprocentní nečinnost. Děkuji vám za přínos pro město Sezimovo Ústí. Děkuji Magda auta parkují na chodnících nadále, Městskou Policii vidět není natož aby si plnila úkoly vyplývající c popisu činností ke které byla zřízena tedy kontrola dodržování vyhlášek a td.
vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace