Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 13.10.2017 11:09:28
Ohrožená bezpečnost ve městě / Milan
Minimálně poslední dva roky se rapidně zhoršuje bezpečnost občanů a jejich majetku v SÚ 2. Nevím jak je tomu v druhé části města. V poslední době vyloupení RD a přepadení seniora v Krátké ulici za bílého dne je jen částí toho co se tu děje. Krádeže zboží a útoky kapsářů v Astře už také nejsou vzácností, tam jsem také osobně přišel o peněženku i doklady. Časově se tento narůstající problém shoduje s přísunem nových obyvatel ubytovny Jitřenka a zrušením služebny Policie ČR. Možnosti MP vzhledem k jejich počtu jsou mizivé. Takže tu budeme muset také založit domobranu ?
» 13.10.2017 07:30:33
Taborska... / nedobyl

Podekovani Františkovi za pouceni.Pokud mesto slibi a nesplni,neodpovida a proste ignoruje obyvatele Taborske tak se holt to tady predhazuje jjz nekolik let.

» 9.10.2017 23:19:23
RE František / Magda

Vážený pane Františku,

Kdyby pan starosta potažmo MÚ neslibovali o prázdninách v roce 2016 v novinách, že se budou Táborskou ulicí zabývat, nikdo by asi tuto komunikaci nezačal. Píšete, že bydlíte v Sezimově Ústí víc jak 60 let a celou tu dobu se v Táborské ulici běžně parkovalo, auta se spořádaně vyhýbala a všechno fungovalo. Nikdo se nemusel bát rychle jedoucích aut, protože zde nebyla závodní dráha jako dnes. Toto vše fungovalo do nadvlády exstarosty Beneše, který ze zištných důvodů prosadil zákaz stání a osazení značek zvýrazňujících zákaz stání. Odůvodněních bylo mnoho  dál bez komentáře.

Nyní se auta z Táborské vozí do oklních ulic, taxi stojí v Táborské dál, takže znepřijemnění života obyvatel Táborské se přenáší jinam a taxi si vesele stojí dál mlátí dveřmi a návštěvníci Apolla ruší noční klid.

Kdyby se MÚ tehdy při rekonstrukci zamyslel nad připomínkami obyvatel Táborské nemuselo se víc jak rok nic písemně urgovat vymáhat , žádné komunikace by nebylo třeba.

Dnes byla zabetonována patka pro novou značku a snad se diskuze sklidní.     Magda

 

» 9.10.2017 11:18:36
ad Jěště k podávání příspěvků / moderator

Formulářové okno (script) pro psaní příspěvku textu vykazoval chybu při použití v prohlížeči Internet Explorer. Byl nahrazen novým používaným scriptem. Bohužel ani tento není v I.Exploreru verzi 11 momentálně plně podporován (pro využití řádkování a formátování textu), ale velikost formulářového okna pro psaní je nyní i zde již optimální. 

Pro plnohodnotné využití však doporučuji zvolit jiný prohlížeč (Google Chrome, Opera, Firefox, Safari).

Ondřej Kalivoda - správce webu

» 7.10.2017 09:41:05
Jěště k podávání příspěvků / Frantisek
Nezdá se mi vhodný formát rámečku pro text - 12mm x 60mm. Proč je tak malý? Po napsání textu je pro přispívajícího asi problém si text zkontroloval, při rolování není dost přehledné. Nešlo by změnit?
» 7.10.2017 09:31:11
Názor občana z jiné ulice. / Frantisek
Tak tady čtu, že přispívajícímu z Táborské ulice vadí, že obec včas oznámí nález brýlí, aby si nemusel ten, co je ztratil pořizovat nové, ale že se našly a může si je na úřadě vyzvednout!! A že to oznámí hned? No, samozřejmě! To proto, aby si zbytečně nekupoval nové! Bohužel v té diskusi už není skoro nic jiného, než Táborská ulice, a to pořád kolem dokola. Kdyby se příspěvky z Táborské svázaly, tak z nich bude kniha, že Jiráskův obsáhlý román Proti všem by proti tomu byla pouhá brožurka! Snad by byla vhodnější osobní, nebo písemná vzájemná komunikace mezi těmi, kterých se to týká, to je úřadem a občany z Táborské. Možná se pletu, ale mám dojem, že problémy jedné ulice, řešené na diskusi již několik let většinu občanů v tak obsáhlém rozsahu asi moc nezajímají. Pokud se v diskusi objeví příspěvek s konkrétním dotazem, nebo konkrétním poukazem na něco, tak je odpovězeno vždy brzy. Ještě pro klid oznamuji, že nejsem členem městské rady, ani vedení města, ani zaměstnancem úřadu, pouze 67roků občanem Sezimova Ústí, kde jsem spokojen, líbí se mi tu, je tu pořádek, čisto a snad i bezpečno. A to povolení stání v ulici všem přeji, ale šířka většiny ulic, kde se může stát jsou z tohoto důvodu jednosměrky, takže při šířce Táborské jsem na řešení zvědav.
» 6.10.2017 06:35:46
Taborsla... / nedobyl

....sice jsme se bleskove z uredni desky dozvedeli ,ze se nasly dioptricke bryle a dva kusy peněžnich bankovek,ale stale zadna normalni informace a konkretni datum,kdy se bude parkovat v Taborske ulici,a bude to vubec letos????

» 6.10.2017 13:18:43
ad Nadměrný hluk / moderator

Vážený pane Nováku, zvýšené hlučnosti, dle našich poznatků vycházející z oblasti průmyslových závodů, jsme si také všimli. Protože jsme však zatím nezaznamenali více podnětů od veřejnosti, které by nás v tom utvrdily a podpořily při následných jednáních, do věci jsme zatím nevstupovali. V tomto smyslu uvítáme, pokud od občanů města podněty k řešení obdržíme. Kontrolu dodržování hlukových limitů provádí podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, Krajská hygienická stanice se sídlem v Českých Budějovicích.

Bc. Klíma Petr -  referent životního prostředí 
» 5.10.2017 08:42:43
Nadměrný hluk / jirinovak

Dobrý den, 
rád bych se zeptal, zda probíhají nějaká měření hluku vycházejícího z fabrik. Vím že hygienické normy povolují přes noc 40 decibelů (dB). Bydlím na Náměstí Tomáše Bati. V poslední době je hučení a dunění tak silné, že se v tom vůbec nedá spát. Otevřít si na noc okno vůbec nepřipadá v úvahu. To nepříjemné dunění prochází celým bytem. Slyšel jsem, že podobný problém má více lidí v mém okolí. Nevím odkud to jde, ale je to slyšet i o víkendech přes den i v noci, asi to bude nějaký nepřetržitý provoz. Dá se s tím něco dělat? Dlouhodobé pobývání v hluku poškozuje zdraví. Poškozuje sluchový aparát, ale také např. kardiovaskulární systém. Přikládám odkaz na článek Státního zdravotního ústavu. 
http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/zdravotni-ucinky-hluku

» 6.10.2017 13:49:11
ad Nový městský rozhlas ?? / moderator

Na území celého města dojde k výměně jednosměrných analogových za obousměrné digitální bezdrátové hlásiče a reproduktory s diagnostikou (nejmodernější systém na trhu), nové PC, nová SW aplikace, propojení s internetem a webovým prostředím města. Velká část současných reproduktorů je poškozených po krupobití, mají zhoršené vlastnosti a dle revizní firmy potřebují vyměnit. Díky narůstajícímu stáří by stávající systém potřeboval větší a větší údržbu, případně nejstarší hlásiče by bylo nutné postupně začít měnit, jelikož výrobce již nemá všechny komponenty na jejich opravu. Dojde k zahuštění sítě hlásičů z 46 ks na 92 ks, která bude umožňovat upravit (snížit) hlasitost reproduktorů a zvýšit dostupnost hlášení v dostatečné hlasitosti. Dále by mělo dojít k eliminaci nežádoucích zvuků v reproduktorech, způsobených slabým signálem. Díky náhradě stávajících jednosměrných hlásičů za obousměrné bude probíhat automatická diagnostika jejich technického stavu, baterií, napájení a poškození či odcizení třetí osobou. Aktuální stav koncových prvků systému bude zobrazován pomocí softwarové aplikace, umožňující ihned řešit závady narozdíl od současného stavu, kdy na závady musí upozornit uživatelé rozhlasu. 

Bc. Klíma Petr -  referent životního prostředí 
» 5.10.2017 21:27:51
Nový městský rozhlas ?? / Milan
Podle informace v posledních Novinkách ze SÚ, se za 3.310.000 Kč vybuduje nový bezdrátový městský rozhlas a povodňový plán. To co dosud ve městě není bezdrátový - radiový městský rozhlas ?
» 2.10.2017 21:10:02
parkování Táborská / Magda

Vážený pane moderátore (pane starosto) stále jen něco omlouváte, ale co se dělalo více jak rok? Dnes se vymlouváte na nabytí právní moci předtím zase někdo na změny a na schvalování dobrá, ale rok má 365 dní 52 týdnů co se dělalo?   Asi nic! A nyní se budete vymlouvat snad na výběrové řízení zhotovitelské firmy, né!!!???   Jen aby se bídná možnost parkování co nejvíc oddálila . Nedivím se, že takovýmto tempem nejste schopni zjednat pořádek okolo Apolla.


Ale, že vymahat odpovědi není možné to napíšete hned, ale vyjádřit se k polemice to už né!

Magda
vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace