přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze
Zdravím, mám dotaz ohledně trvalého bydliště. Kam zajít a jak se přihlásit. Jestli s nájemní smlouvou nebo je ještě něco k tomu potřeba jako třeba souhlas majitele atd...
Děkuji za odpověd
Jednání strážníků MP prošetřím. Všichni strážníci již obdrželi roušky i desinfekci a bylo jim nařízeno vykonávat činnost za použití těchto ochranných prostředků. Martin Doležal, starosta města
Předpokládám, že dotaz k uvedenému je již vyřešen. Rada města o poskytování pomoci jednala v pondělí 16.3.2020, v úterý 17.3.2020 jsme intenzivně připravovali podmínky a konkrétní pravidla poskytování pomoci, vše bylo odpoledne vyhlášeno rozhlasem a zveřejněno na webu, elektronických úředních deskách a fcb města. Dnes, tj. 18.3.2020, se připravují letáky, které by měly být odpoledne distribuovány na vybraná místa. Martin Doležal, starosta města
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na nošení roušek při nákupu v Sezimově Ústí? V médiích několikrát denně slýchám, že je důležité a nezbytné je nosit. Dnes 17.3. si dva městští policisté nakupovali v Albertu bez roušek. Máme je tedy následovat jako místní zákon je nebo vládu ČR? Děkuji za rychlou odpověď.
Dobrý den, už několik let se podivuji při procházce městem, cože to budujeme za nové chodníky? Náhlá prohloubení, sešikmení směrem k ulici až se člověku při horší viditelnosti, nebo horšímu zraku zamotá hlava jak po půl litru rumu. Nedávno jsem šel nově zrekonstruovanou ulicí cca 300m dlouhou a na chodníku jsem napočítal 15 příčných zvlnění !! Přece chodník patří pro užívání chodcům, takže musí p ř e d e v š í m vyhovovat jim a to nejen zdatným chodcům, ale i hůře se pohybujícím, hůře vidícím, nebo dokonce nevidomým, vozíčkářům, chodcům s dětskými kočárky, malým dětem atd. Tito potřebují ke svému bezpečnému pohybu rovnou plochu, hlavně při zhoršeném počasí – náledí, sníh, šero apod. Chápu potřebu vjezdu na svůj pozemek tam bydlících. Pro příčný přejezd i rovného, nesníženého chodníku by přece dostatečně posloužil sešikmený nájezdový obrubník bez narušení roviny chodníku. To auto přece bez problému zvládne! Narušení roviny chodníku lze snad pouze u přechodů. Rád bych se dozvěděl, proč se upustilo od spec.nájezdových obrubníků a dělají se tyto prohlubně. Dotaz nechápejte jako nějaké rejpání, ale zvědavost, jestli na to, jak zničit chodník už při jeho vzniku a ztížit chůzi těm, pro které je chodník především určen, existuje nějaká vyhláška, předpis, nebo dokonce státní norma? Nebo je to snad nějaká nová architektonická móda? Než jsem se odhodlal k napsání tohoto dotazu oslovil jsem více než desítku lidí, ale většinou na tom byli stejně jako já, takže případné vysvětlení poslouží více občanům. Děkuji za informaci, vysvětlení, nebo i jiný názor, třeba se mýlím.
Dobrý den, o krocích města Tábor při řešení problémů s koloniemi havranů víme. Jedná se především o výsledky měření Národní referenční laboratoře pro komunální hluk při Státním zdravotním ústavu v Ostravě, které jsou veřejně dostupné:
file:///H:/HRA%20Havrani%20T%C3%A1bor-final.pdf.
Dále o přijatá opatření, která se realizovala nebo budou realizovat. V únoru by se mělo v Táboře začít s plašením havranů cvičenými dravci. S tímto krokem nemá prakticky nikdo zkušenosti. Výsledky opatření města Tábor budeme pečlivě sledovat a posoudíme možnost tohoto způsobu řešení v Sezimově Ústí. Ludmila Svatková, místostarostka města.
Dobrý den,
blíží se jaro, tak mám jenom dotaz, zda víte jak město Tábor stále bojuje s havrany i v roce 2020?
Pokud se podaří větší část z města vyhnat, tak se máme na co těšit. Odpověď na můj dotaz z 8.7.2019 od paní starostky byl trochu jiný.
Vážený pane starosto,
příspěvek paní Magdy osvětlil noční život a hluboce s ní soucítím. Já sám žiji v tomto městě téměř celý život a nemohu nevidět hluboký úpadek veřejného života za posledních pár let. I zde se již rozjel obchod s chudobou na plné obrátky a nově příchozí rozhodně nevypadají, že by chodili na směny a měli kladný vztah k práci. Vzniká nám tady taková komunita, která je postrachem každého daňového poplatníka. Chybí stálá přítomnost městské policie.
Ta musí být vidět, několikrát za den procházet městem a zaměřit se na problémové lokality. Na úvod mám pro Vás několik tipů: dospělým, kteří svým příchodem obohatili naše město, je třeba vysvětlit, že alkohol zakoupený v místních prodejnách se nekonzumuje veřejně, např. u stánku na náměstí Tomáše Bati nebo u prodejny Poprokanu. A protože se po pivu hodně močí, je třeba jim zdůraznit, že zmíněné stavby nejsou veřejnými záchodky. Případně ať chodí močit a pít rovnou do té vietnamské večerky, když už odtud ten chlast mají. Nové mládeži je třeba vysvětlit, že na hřištích zřízených městem k relaxaci se neprovozuje veřejně hudba - co by na pasivitu města asi řekla OSA? Dětem nově příchozích zdůrazněte, že chodníky neslouží k odstavování jízdních kol, přechod pro chodce není místem na hraní a na silnice se nesedá, poněvadž po nich jezdí auta. Konec konců jde i o jejich životy. Dále jim vysvětlete, že kontejnery na tříděný odpad neslouží k tomu, aby se po nich lezlo a vytříděný odpad se nerozhazuje po okolí. Vezměte to od ulice K Hájence Krátkou ulici na křižovatku s Nerudovou, pak do Dukelské na námětí Tomáše Bati. Večer si zajděte do restaurace U Lípy a zkontrolujte provozní dobu. Řev a chlastání do hluboké noci jsou již stálým koloritem. Nějak se zapomnělo, že v okolních domech žijí lidé.
Čas růžových brýlí je pryč a zpíváním gospelů občanskou společnost nezachráníme. Tak jen více městské policie!
Nabídka na schůzku a odpovězení Vašich dotazů stále platí, pokud Vám navržený čas nevyhovuje, příští týden zavolejte či napište a pokusíme se najít náhradní termín. Martin Doležal, starosta města
Jen pro informaci a doplnění nejen pro paní nebo slečnu Magdu.
Při registraci již není požadováno to detailní popisování své osoby včetně bydliště
V příspěvku bylo opomenuto: Opravené hřiště za „Novou školou“ , ale opět uzavřené a k použití pouze pro spolky za a za úplatu.
A i já se přimlouvám za větší a lepší komunikaci.