Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schánka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 18.3.2020 09:45:15
Roušky / moderator

Jednání strážníků MP prošetřím. Všichni strážníci již obdrželi roušky i desinfekci a bylo jim nařízeno vykonávat činnost za použití těchto ochranných prostředků. Martin Doležal, starosta města  

» 18.3.2020 09:41:18
Pomoc seniorům / moderator

Předpokládám, že dotaz k uvedenému je již vyřešen. Rada města o poskytování pomoci jednala v pondělí 16.3.2020, v úterý 17.3.2020 jsme intenzivně připravovali podmínky a konkrétní pravidla poskytování pomoci, vše bylo odpoledne vyhlášeno rozhlasem a zveřejněno na webu, elektronických úředních deskách a fcb města. Dnes, tj. 18.3.2020, se připravují letáky, které by měly být odpoledne distribuovány na vybraná místa.  Martin Doležal, starosta města

» 17.3.2020 20:24:34
Rousky / Martin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na nošení roušek při nákupu v Sezimově Ústí? V médiích několikrát denně slýchám, že je důležité a nezbytné je nosit. Dnes 17.3. si dva městští policisté nakupovali v Albertu bez roušek. Máme je tedy následovat jako místní zákon  je nebo vládu ČR? Děkuji za rychlou odpověď.

» 17.3.2020 14:41:48
pomoc seniorům / mikul
Dobrý den, jsem velmi překvapená, že v této nelehké době není na webových stránkách Města viditelně, hned na úvod, žádná nabídka pomoci seniorům a jiným potřebným. Dovoz nákupu, léků, poradenství (když jsou jiné linky přetížené) apod. Jsou tam jen omezení, zákazy, ale nabídka pomoci žádná. Zajišťuje Město tuto pomoc nějakým jiným způsobem? (letáčky, SMS). Tito lidé jsou často odkázáni jen na informace v TV, kde sice slyší, že nemají nikam chodit, ale už jim nikdo neporadí, jak to tedy mají udělat. Ne každý má někoho poblíž z rodiny, kdo mu může pomoci, a oni často nechtějí „nikoho obtěžovat“ (navíc myslím, že i v našem zájmu je, aby sem zbytečně nejezdil nikdo zdaleka). Těmto lidem by často pomohlo i jen psychicky vědomí, že se o ně někdo zajímá. Možná toto vše nějakým způsobem funguje a dělám si zbytečné starosti, v tom případě bych byla ráda za informaci, jak (včera jsem ji telefonicky nedostala, dnes se již nemůžu dovolat). V opačném případě doufám, že "v tom" naše seniory nenecháme, myslím, že by se i našli dobrovolníci, kdyby věděli, kde a jak mohou pomoci. Děkuji M.Kulhavá
» 9.3.2020 14:44:36
Cena tepla 2020 / milanzusti
Dobrý den, na dodávky tepla v roce 2020 byla snížena Ministerstvem financí DPH o 5 %. Proč se nesnížila i cena tepla na rok 2020, inflace přece je nižší a není důvod nesnížit o 5 % i cenu tepla. Pro nás důchodce je tato položka v životních nákladech dost významná !
» 3.3.2020 14:59:38
Dotaz na způsob obnovy chodník / frantisek

Dobrý den, už několik let se podivuji při procházce městem, cože to budujeme za nové chodníky? Náhlá prohloubení, sešikmení směrem k ulici až se člověku při horší viditelnosti, nebo horšímu zraku zamotá hlava jak po půl litru rumu. Nedávno jsem šel  nově zrekonstruovanou  ulicí  cca 300m dlouhou  a na chodníku jsem napočítal 15 příčných zvlnění !! Přece chodník patří  pro užívání chodcům, takže  musí  p ř e d e v š í m vyhovovat jim a to nejen zdatným chodcům, ale i hůře se pohybujícím, hůře vidícím, nebo dokonce nevidomým, vozíčkářům, chodcům s dětskými kočárky, malým dětem  atd. Tito potřebují ke svému bezpečnému pohybu rovnou  plochu, hlavně při zhoršeném počasí – náledí, sníh, šero apod. Chápu potřebu vjezdu na svůj pozemek tam bydlících. Pro příčný přejezd i rovného, nesníženého chodníku by přece dostatečně posloužil sešikmený nájezdový obrubník bez narušení roviny chodníku. To auto přece bez problému zvládne! Narušení roviny chodníku lze snad pouze u přechodů.                                                                                                               Rád bych se dozvěděl, proč se upustilo od spec.nájezdových obrubníků a dělají se tyto prohlubně.  Dotaz nechápejte jako nějaké rejpání, ale zvědavost, jestli na to, jak zničit chodník už při jeho vzniku a ztížit chůzi těm, pro které je chodník především určen, existuje  nějaká vyhláška, předpis, nebo dokonce státní norma? Nebo je to snad nějaká nová architektonická móda? Než jsem se odhodlal k napsání tohoto dotazu oslovil jsem více než desítku lidí, ale většinou na tom byli stejně jako já, takže případné  vysvětlení poslouží více občanům.                                                                         Děkuji za informaci, vysvětlení, nebo i jiný názor, třeba se mýlím.

 

» 27.1.2020 11:09:30
Ad Havrani / moderator

Dobrý den, o krocích města Tábor při řešení problémů s koloniemi havranů víme. Jedná se především o výsledky měření Národní referenční laboratoře pro komunální hluk při Státním zdravotním ústavu v Ostravě, které jsou veřejně dostupné: 

file:///H:/HRA%20Havrani%20T%C3%A1bor-final.pdf

Dále o přijatá opatření, která se realizovala nebo budou realizovat. V únoru by se mělo v Táboře začít s plašením havranů cvičenými dravci. S tímto krokem nemá prakticky nikdo zkušenosti. Výsledky opatření města Tábor budeme pečlivě sledovat a posoudíme možnost tohoto způsobu řešení v Sezimově Ústí. Ludmila Svatková, místostarostka města.

» 19.1.2020 21:47:20
Havrani / josef

Dobrý den,

blíží se jaro, tak mám jenom dotaz, zda víte jak město Tábor stále bojuje s havrany i v roce 2020?

Pokud se podaří větší část z města vyhnat, tak se máme na co těšit.  Odpověď na můj dotaz z 8.7.2019 od paní starostky byl trochu jiný. 

 

» 28.10.2019 20:54:10
A něco k pořádku ve městě... / sezima

Vážený pane starosto,

 

příspěvek paní Magdy osvětlil noční život a hluboce s ní soucítím. Já sám žiji v tomto městě téměř celý život a nemohu nevidět hluboký úpadek veřejného života za posledních pár let. I zde se již rozjel obchod s chudobou na plné obrátky a nově příchozí rozhodně nevypadají, že by chodili na směny a měli kladný vztah k práci. Vzniká nám tady taková komunita, která je postrachem každého daňového poplatníka. Chybí stálá přítomnost městské policie.

 

Ta musí být vidět, několikrát za den procházet městem a zaměřit se na problémové lokality. Na úvod mám pro Vás několik tipů: dospělým, kteří svým příchodem obohatili naše město, je třeba vysvětlit, že alkohol zakoupený v místních prodejnách se nekonzumuje veřejně, např. u stánku na náměstí Tomáše Bati nebo u prodejny Poprokanu. A protože se po pivu hodně močí, je třeba jim zdůraznit, že zmíněné stavby nejsou veřejnými záchodky. Případně ať chodí močit a pít rovnou do té vietnamské večerky, když už odtud ten chlast mají. Nové mládeži je třeba vysvětlit, že na hřištích zřízených městem k relaxaci se neprovozuje veřejně hudba - co by na pasivitu města asi řekla OSA? Dětem nově příchozích zdůrazněte, že chodníky neslouží k odstavování jízdních kol, přechod pro chodce není místem na hraní a na silnice se nesedá, poněvadž po nich jezdí auta. Konec konců jde i o jejich životy. Dále jim vysvětlete, že kontejnery na tříděný odpad neslouží k tomu, aby se po nich lezlo a  vytříděný odpad se nerozhazuje po okolí. Vezměte to od ulice K Hájence Krátkou ulici na křižovatku s Nerudovou, pak do Dukelské na námětí Tomáše Bati. Večer si zajděte do restaurace U Lípy a zkontrolujte provozní dobu. Řev a chlastání do hluboké noci jsou již stálým koloritem. Nějak se zapomnělo, že v okolních domech žijí lidé.

 

Čas růžových brýlí je pryč a zpíváním gospelů občanskou společnost nezachráníme. Tak jen více městské policie!

» 25.10.2019 23:48:07
Pro Petra / moderator

Nabídka na schůzku a odpovězení Vašich dotazů stále platí, pokud Vám navržený čas nevyhovuje, příští týden zavolejte či napište a pokusíme se najít náhradní termín. Martin Doležal, starosta města 

» 25.10.2019 20:37:38
i pro Magda / zdenekzach

Jen pro informaci a doplnění nejen pro paní nebo slečnu Magdu.

Při registraci již není požadováno to detailní popisování své osoby včetně bydliště

V příspěvku bylo opomenuto: Opravené hřiště za „Novou školou“ ,  ale opět uzavřené a k použití pouze pro spolky za a za úplatu.

A i já se přimlouvám za větší a lepší komunikaci. 

» 23.10.2019 21:16:05
reakce / magda

Vážený pane moderátore – pane starosto

Už jenom to že se každý, kdo chce diskutovat se musí detailně zaregistrovat a z Vašeho vyjádření navštívit Vás na MÚ vyplývá pouze a jenom snaha zjistit, kdo je ta která osoba stěžující si na konkrétní věci na které se Vám velice těžko odpovídá, neb jsou pravdivé a závažné ve vztahu obyvatelům města tedy daňovým poplatníkům. Na každou připomínku či dotaz je možno jednoduše odpovědět. Otázky a připomínky nejsou nijak složité, aby se nedali písemně zodpovědět či jinak popsat – viz Vaše reakce právě na Facebooku.

Odpovědi na zmíněné otázky a nedostatky zajímají i ostatní obyvatele, což je zřejmé i na diskuzích na Facebooku k jednotlivým příspěvkům.

Tak to zkusíme znovu:

- Proč opět v Novinách pochvalně zmiňované dokončení rekonstrukce ulice Prokopa Holého je mnoho nedodělků a vad jak projektových tak stavebních – např. nezasypané dlaždice v položené zámkové dlažbě ve spodní části Žižkovy ulice? Jak bude napraveno?

- Proč je po rekonstrukci ulice Prokopa Holého průchod mezi stožárem veřejného osvětlení a okapovým svodem necelých 80 cm (opět hned u odbočky do Žižkovy ulice? Jak bude napraveno?

- Proč je vozovka (asfaltový povrch) v Táborské ulici v místech ventilů vodovodního řadu propadlý, když po rekonstrukci a položení asfaltového koberce zhotovitelskou firmou KOOLAS byl tento úsek naprosto rovný – nehlučný? Jak bude napraveno?

- Proč je hned první kanalizační vpusť vlevo od Táborské ulice výš než povrch asfaltového koberce? A proč se před další tvoří louže? Jak bude napraveno?

- Kdo přebírá za investora (za Město SÚ potažmo za občany platící daně) toto dílo?

- Proč máme novou drahou kameru na sloupu naproti Apollu, která nevidí auta parkující na chodníku, navíc v zákazu stání, někdy i zastavení, těsně před přechodem a v křižovatce. Jak bude napraveno?

- Proč máme draze, daňovými poplatníky, placenou Městskou Policii, která vždy, když se někde něco děje, nemá službu. Pouze jen píše, jak je to s parkováním na zelené – nezelené ploše (viz články v Novinkách a na FB Města SÚ), ale nezakročí proti pachateli přestupku, k čemuž mimo jiné byla zřízena. Myslím, že pár rozdaných pokut, o kterých je v článku také psáno, by to ostatní odradilo. A pokud né: Opakování je matka moudrosti. Nikoliv pouhé psaní. Jak bude napraveno?

- Proč v Novinkách se slávou zmiňované budování ochranného protihlukového valu, na Kozím Hrádku, který měl být mimochodem vybudován (vyžadován vybudovat) při stavbě (projektování a schvalování stavby) tak najednou jak rychle začalo, tak ještě rychleji skončilo? Jak bude napraveno?

- Proč tady zůstává řada nezodpovězených otázek viz. příspěvky na Diskusním foru níže.

- Jak je to s prapodivným pokládáním hrbolatých a nedodělaných koberců v ulici K Soukeníku. Vždyť je to ostuda, co je tam za úkaz. Jak bude napraveno?

- Stejně tak zůstala nezodpovězena otázka, proč je nedávno rekonstruované ulici 9. Května  tak křivý povrch? Tento měl být v době záruky měřen, posouzen, případně předělán. Nic takového se nestalo.

Zde se nabízí reakce  z Facebooku   -cituji (kopie) „ Jako starý profík musím konstatovat - dodavatel po přátelským dohledem investora, žádný oponent, tak jak to může dopadnout. A co ta cena a délka realizace. Dnes již vše nenapaditelné a v pořádku.“

 

Ně co se i povedlo  …  ale

- Koupaliště Pohoda … pro malou část obyvatel vzhledem celkovému počtu obyvatel ve městě. A každý rok se dotuje cca 1.000 000,- Kč  z peněz daňových poplatníků

- Rekonstrukce ulice Ke Hvězdárně¨

- Rekonstrukce ulice Švermova

- Pečovatelský dům – pro relativně málo lidí, složité výběrové řízení obyvatel cena za pobyt … Ale pro město pěkný koutek.

- Rekonstrukce ulice Lipová

- Rekonstrukce několika chodníků

 

-      A z náměstí v Sezmově Ústí 1 vzniklo nevkusné parkoviště

 

 

Tak a čekám na jednoduché konkrétní odpovědi a řešení.   Magda

 

vybrané odkazy
úřední hodiny

městský úřad

PONDĚLÍ 8:00 - 11:00
STŘEDA 14:00 - 17:00

Czech POINT

PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
administrace